Podział majątku przed rozwodem

Kiedy warto pomyśleć o podziale majątku? Czy podział majątku dobrze przeprowadzić jeszcze przed rozwodem? Poniżej znajdziesz kilka powodów dlaczego podział majątku warto wykonać przed rozwodem.

  1. Większa kontrola nad procesem: Dokonanie podziału majątku w sposób ugodowy, da Ci większą kontrolę nad tym, w jaki sposób dokładnie majątek zostanie podzielony. W przeciwnym razie decyzje w tym przedmiocie podejmie Sąd. Ten może podzielić majątek w sposób, który uważasz za nie sprawiedliwy, czy nie korzystny dla Ciebie. 

 

  1. Oszczędność czasu: Dzieląc majątek przed rozwodem, możesz zaoszczędzić czas na procesie sądowym. Aktualnie w Polsce proces sądowy może ciągnąć się miesiącami, a nawet latami.

 

  1. Ograniczenie konfliktów: Decydowanie o podziale majątku w sposób ugodowy, może pomóc w złagodzeniu napięć i konfliktów. Niestety, jest to często czas, kiedy emocje mogą eskalować. A to może prowadzić do niepotrzebnych sporów.

    podział majątku tychy

 

  1. Oszczędność kosztów: Proces sądowy może być kosztowny. Zwłaszcza biorąc pod uwagę koszty specjalistycznych opinii biegłych. Ugodowy podział pomoże Ci w zminimalizowaniu tych kosztów i mieć nad nimi kontrolę.

 

  1. Ochrona interesów finansowych: Jeśli jeden z małżonków ma długi, podział  może pomóc w ochronie drugiego małżonka przed odpowiedzialnością za te długi.

 

Pamiętaj jednak, że decyzja o podziale majątku powinna być podjęta po skonsultowaniu się z prawnikiem. Adwokat może doradzić, co jest najlepsze w Twojej sytuacji.

Więcej informacji na temat rozwodu, znajdziecie Państwo na:

https://www.adwokat-korzeniewska.pl/rozwod-i-separacja-podobienstwa-i-roznice/

Adwokat Tychy

Przewiń do góry